U povodu obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara tradicionalno će se zapaliti svijeće u središtu Popovače i ostalih gradskih naselja u subotu, 17. studenog- zaključeno je na prošlotjednoj sjednici Odbora za branitelje.
Kako je definirano, u Voloderu će se svijeće zajednički paliti u 16.30 sati, a u Popovači u 17.00 sati. Okupljanje će biti kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu II. ispred Doma kulture. Svijeće će se potom paliti u prostoru kružnog toka.
Predsjednik Odbora za branitelje Željko Pačarek pozvao je ovom prilikom predstavnike braniteljskih udruga da njihovi članovi najkasnije do 12. studenog 2018. izraze svoj interes za sudjelovanje na središnjem programu obilježavanja Dana stradanja u Škabrnji 18. studenog 2018., kako bi se na vrijeme dogovorio prijevoz. Član Odbora Zdravko Zorko obavjestio je članove Odbora o inicijativi Udruge branitelji Hrvatske Ogranak Donja Gračenica da posjete Škabrnju i okolna mjesta zadarskog zaleđa 24. studenog 2018. godine.
Predsjednica Udruge roditelja poginulih hrvatskih branitelja Katica Demeter izvijestila je da će se obilježavanje 27. obljetnice pogibije šestorice hrvatskih branitelja pripadnika kutinske 56. samostalne bojne u zapadnoslavonskom selu Korita održati 23. studenog s početkom u 10:00 sati. U 10:30 sati obilježit će se otkrivanje izgrađenog monolita na spomen području Trokut- Novska na kojem su uklesana imena hrvatskih branitelja s područja Kutine, Popovače i Velike Ludine poginulih na zapadnoslavonskom bojištu u periodu između 1991. i 1995. godine.