
Na sjednici su usvojene i određene izmjene Razvojne strategije LAG-a 'Moslavina' te njezina konačna verzija prilagođena uvjetima natječaja za sufinanciranje LAG-ova koji se otvaraju 1. ožujka. „LAG 'Moslavina' u potpunosti je spreman za taj natječaj te očekujemo da ćemo uskoro povući prva sredstva namijenjena za LAG"- rekao je predsjednik LAG-a 'Moslavina', kutinski gradonačelnik Davor Žmegač.


LAG će, kako je odlučeno na jučerašnjoj sjednici Upravnog odbora, u potpunosti financirati nastup svojim članovima na 16. proljetnom međunarodnom sajmu u Bjelovaru, a dijelom subvencionirati i nastup onih subjekata koji nisu članovi a dolaze s područja LAG-a. Također je usvojen prijedlog projekta LIKOM. „Riječ je o ideji da spojimo akademske slikare i likovne amatere s našeg područja na likovnoj koloniji koja bi rezultirala velikom izložbom, a nakon čega bi umjetničke radove LAG donirao OPG-ima i drugim subjektima koji se bave turizmom u smislu opremanja objekata"- obrazložio je predsjednik Žmegač te izrazio zadovoljstvo funkcioniranjem LAG-a Moslavine i prvim konkretnim rezultatima njegova rada.

Popovački općinski načelnik Josip Mišković je, poželivši dobrodošlicu okupljenim članovima, također napomenuo kako je formiranje LAG-a Moslavina uspješan projekt. „LAG ima kvalitetne temelje i zasigurno će u budućnosti postati značajan gospodarski čimbenik mikroregije Moslavina. Svojim aktivnostima i prvim konkretnim rezultatima LAG 'Moslavina' predstavlja primjer odlične suradnje različitih političkih opcija u smislu općih interesa"- zaključio je Mišković.
