Udruga maratonaca Sisačko - moslavačke županije "Heroji ne umiru" zapalila je lampion i odala počast žrtvama Lovasa.
„U snježno jutro 21. ožujka 2018. maratonom od Vukovara do Lovasa započelo je obilježavanje 20. obljetnice pokopa žrtava masovne i pojedinačnih grobnica u Lovasu.
Organizator Maraton klub "Hrvatski sokol" iz Osijeka okupio je maratonce diljem Republike Hrvatske, koji su se trčanjem ujedinili u odavanju počasti lovaskim žrtvama stradalim u Domovinskom ratu. Odavši počast palim braniteljima na spomen križu u Vukovaru, maratonci su se zaustavili i na vukovarskom groblju hrvatskih branitelja, a zatim i kod spomen obilježja u Sotinu i Opatovcu, dok je krajnji cilj bio spomen obilježje masovne grobnice u Lovasu" – poručuju iz udruge.

