MAK mU nedjelju 23. listopada 2016. u organizaciji AK Sveti Marko i pod pokroviteljstvom Grada Makarske održana je utrka 'Makarska 10k' u sklopu koje i pojedinačno odnosno ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju.

Utrka se također boduje za sve tri Hrvatske lige cestovnoga tračanja, a trkački i trkačice Ak 'Moslavina u pokretu' natječu se u elitinoj prvoj ligi, među 10 najboljih klubova cestovnoga tračanja u Hrvatskoj.
„Trčala su se četiri kruga po prekrasnoj Makarskoj. Bila je dosta jaka konkurencija. U utrci su sudjelovala 22 kluba, te 97 trkačica i trkača. Naši trkači i trkačice ostvarili su odlične rezultate, pomicali vlastite granice i rušili osobne rekorde"- ističu iz AK 'Moslavina u pokretu'.

MAK1
Maja Mikelić sa rezultatom 0:41:39 ostvarila je 6. mjesto na PH na 10 km, 4. u kategoriji ŽS i 45. u ukupnom ženskom poretku. „Maja iz utrke u utrku ostvaruje sve bolje rezultate u seniorskoj konkurenciji, te je za više od 5 minuta poboljšala osobni rezultat na 10 km".
Kristina Špoljarić kroz cilj je prošla nekoliko minuta nakon Maje. Sa rezultatom 0:44:40 ostvarila je 7. mjesto na PH na 10 km, 5. u kategoriji ŽS i 55. u ukupnom ženskom poretku.

MAK3
„Ana Glavas je sve nas i samu sebe ugodno iznenadila svojim rezultatom 1:13:40 s kojim je ostvarila 1. mjesto u kategoriji Ž35, 15. mjesto na PH na 10 km i 25. u ukupnom ženskom poretku. Naša ženska ekipa osvojila je 4. mjesto na PH na 10 km."
Ivan Maletić sa rezultatom 0:36:25 ostvario je 9. mjesto na PH na 10 km, 4. u kategoriji MS i 14. u ukupnom muškom poretku.
Igor Vukovic s rezultatom 0:40:15 ostvario je 21. mjesto na PH na 10 km, 10. u kategoriji MS i 30. u ukupnom muškom poretku.

MAK5
„Antonio Remić, naša perspektivna mlada nada kroz cilj je prošao nekoliko sekundi nakon Igora. Sa rezultatom 0:40:22 ostvario je 5. mjesto na PH u kategoriji juniora na 10 km, 10. u kategoriji MU22 i 39. u ukupnom muškom poretku. Kod Antonia je vidljiv napredak, te je na ovoj utrci za 45 sekundi poboljšao osobni rezultat na 10 km! Zvonko Bielić sa rezultatom 0:44:36 ostvario je 27. mjesto na PH na 10 km, 4. u kategoriji M45 i 54. u ukupnom muškom poretku. Danijel Klaić sa rezultatom 0:48:27 ostvario 16. u kategoriji MS i 69. u ukupnom muškom poretku. Naša muška ekipa osvojila je 6. mjesto na PH na 10 km. Prvo mjesto u ukupnom poretku seniora osvojio je Danijel Fak iz atletskog kluba Svetice sa rezultatom 0:31:52, a prvo mjesto od seniorki osvojila je Matea Parlov iz atletskog kluba Dinamo Zrinjevac sa rezultatom 0:35:36. U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto za seniore osvojio je atletski klub Agram, a za seniorke atletski klub Agram"- ističu Moslavci u pokretu.