lopta m1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 24. KOLO
Moslavac je konačno nekoga natrpao golovima, ovaj puta bili su to nogometaši Radnika iz Majura primivši od razigranog domaćina pet komada.

Poveli su domaći u 8. minuti preko Tomislava Kutleše, na 2:0 povisio je Marđetko u 24. iz kaznenog udarca, a u smiraj prve dionice za 3:0 poentira ponovno Tomislav Kutleša. U drugom dijelu bila je to samo formalnost, domaći su postigli još dva zgoditka za kraj. Utakmicu je dobro sudio Dejan Šoufek iz Broćica. Iznenađenje se dogodilo u Odri gdje je domaćin uzeo bod Lekeniku, a sve se odigralo ovako. Najprije je domaćin poveo u 26. minuti zgoditkom Domagoja Sankovića, a gosti su izjednačili tek u 90. minuti preko još jednog Domagoja prezimena Cavrić. U Voloderu suprotno očekivanju kanarinci su izgubili od Sokola iz Ludine doduše minimalno, ali zasluženo, a sve se odigralo u drugom poluvremenu, gosti su poveli u 60. minuti, a domaći su izjednačili u 74., pobjedu gostima donosi Siniša Štrk u 81. minuti. U Grabovcu je odigran Derby 24. kola između Sloge i Banovca, raritet susreta je što je konačan rezultat postavljen već u 26. minuti utakmice, domaćin je dva puta vodio, a gosti su dva puta poravnali rezultat. Metalac je na svom Drevenjaku slavio protiv Sokola, ali onog iz Rajića zabivši mu četiri zgoditka za nova tri boda. Grofovi su na teškom terenu u Topuskom uzeli bod kao kuća, jer inače se bodovi ne nose tako lako iz Top termi. Utakmica Frankopan-BSK odgođena je i odigrat će sa tijekom ovoga tjedna. Rezultati odigranih utakmica 24. kola: Moslavac-Radnik 5:0, Sloga-banovac 2:2, Metalac-Sokol R 4:1, Zrinski-Lekenik 1:1, Tpusko-TŠK 1:1 i Voloder-Sokol L 1:2. Poredak nakon nekompletnog 24. kola: Lekenik 62, BSK 50, Banovac i Topusko po 41, Metalac 38, TŠK 33, Sloga Maris 32, Moslavac 30, Frankopan 27, Sokol R i Radnik po 26, Voloder 24, Sokol L i Zrinski po 23, Mladost GG 22 i Slavonac 5 bodova. U 25. kolu 7. i 8. svibnja 2016. godine u 17.00 sati igraju: (subota) Sokol L-Topusko, TŠK-Zrinski, Lekenik-Metalac i Banovac-Frankopan, a u nedjelju Voloder-Moslavac, Sokol R –Sloga Maris i BSK-Slavonac, dok je Radnik slobodan.
2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 20. KOLO
Metalac je na jedvite jade preplivao Strug i s zgoditkom razlike uzeo sva tri boda. U Osekovu Lokomotiva je dva puta zabila za glatku pobjedu, a od domaćina ni traga ni glasa. Gle čuda u Repušnici je pao PPG Rujevac, gdje su gimnazijalci primili pet komada od pretposljednje Mladosti. Podovi su odigrali već poslovično dobro protiv Jasenovca podarivši mu petardu i ostaju na pet bodova razlike iza Šartovca koji se dosta mučio protiv Sloge kojoj je zabio pola tuceta, ali je i primio tri nažalost. Pešćenica je u naletu u Kraljevoj porušila Stari Grad i uzela sve za treću poziciju. U Sisku je Zeleni lako svladao goste iz Stare Subocke i samo je na bod zaostatka od treće plasirane Pešćenice. Rezultati 20. kola: Strug-Metalac 0:1, Dinamo-Lokomotiva 0:2, Mladost R-PPG Rujevac 5:2, Podovi-Jasenovac 5:0, Stari Grad-Pešćenica 1:4, Šartovac-Sloga 6:3 i Zeleni Brijeg-Croatia 4:0. Poredak nakon 20. Kola: Šartovac 24, Podovi 49, Pešćenica 39, Zeleni Brijeg 38, Metalac 33, Lokomotiva 31, Stari Grad 28, Croatia 26, PPG Rujevac 22, Sloga 21, Dinamo 20, Jasenovac 17, Mladost R 12 i Strug 8 bodova. U 21. kolu 8. svibnja 2016. godine u 17.00 sati igraju: Zeleni Brijeg-Strug, Croatia-Šartovac, Sloga-Stari Grad, Pešćenica-Podovi, Jasenovac-Mladost R i Lokomotiva-Metalac, utakmica PPG Rujevac-Dinamo igra se u subotu 7. svibnja u isto vrijeme.
3. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA KUTINA 20. KOLO
Da su čuda moguća i u nogometu dokazali su to dečki iz Jelenske koji su kao gosti u Brinjanima domaćinu zabili dva tuceta iliti 24. zgoditka, efikasan je bio i Strijelac koji je gostima iz D.Vlahiničke zabio cenera. Naftaplin je kod kuće slavio minimalno protiv Moslavine one iz Donje Gračenice, a Matija Gubec je jedinim zgoditkom uzeo sve u Potoku. Vatrogasac mirno grabi prema konačnici i novom je pobjedom protiv Dinama iz Jamarica upisao tri boda. Na Oklunku Garić je nadjačan od Selišta i na bod je iza deseto plasiranog Naftaplina. Rezultati 20. kola: Naftaplin-Moslavina 2:1, Strijelac-Ekonomik 10:2, Vatrogasac-Dinamo J 4:1, Brinjani-Jelengrad 1:24, Garić-Selište 2:3 i Sloga-M.Gubec 0:1. Poredak nakon 20. kola: Vatrogasac 54, Jelengrad 42, Dinamo Kt 40 (utakmica manje), M.Gubec i Moslavina po 31, Strijelac 30, Dinamo J i Ekonomik po 22, Sloga 20, Naftaplin 19, Selište 18, Garić 11 i Brinjani 6 bodova. U 21. kolu 7. i 8. svibnja u 17.00 sati igraju: (subota) M.Gubec-Garić i Moslavina DG-Dinamo Kt, a u nedjelju Selište-Brinjani, Jelengrad-Vatrogasac, Dinamo J-Strijelac i Ekonomik-Naftaplin, a Sloga je slobodna.