lopta m1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 12 KOLO
Karakteristika ovoga kola je zamislite četiri pobjede gostiju, a samo dvije domaćih uz dva neriješena rezultata od kojih strši onaj iz Starog Grabovca gdje su Perini i Dolini dečki podijelili plijen odigravši bez zgoditaka tim najnepopularnijim rezultatom u nogometu.

Neodlučeno je bilo i u Odri gdje su gostovali voloderski kanarinci,ali uz dva postignuta zgoditka na svakoj strani po jedan,a sve u drugom dijelu utakmice,naime poveli su domaći zgoditkom Alena Ivanića u 61,a izjednačio je Maestro Dario Dajčar taj nogometni glazbenik samo sedam minuta kasnije.U glavnoj utakmici ovoga kola u Gračenici su gosti iz Budaševa uzeli sve doduše minimalnim rezultatom,a kako i nebi kada su domaći prvu dionicu utakmice odigrali sa deset igrača jer im je nedostajao jedan mlađi igrač.Gosti su rano već u 6 minuti poveli zgoditkom Matea Jurkića,na 0:2 povisio je u 84 minuti ponajbolji strijelac BSK Ivan Malbašić,da bi u sam smiraj utakmice točnije u 90 minuti domaći smanjili preko Marinka Trutića(Trute) na podnošljivih 1:2.Nakon nekoliko sušnih kola i Moslavac je uspio osvojiti sva tri boda,a suparnik je bila momčad iz gornjeg doma prvenstvene ljestvice Topusko.Bila je to igra za anale iako su gosti poveli već u 8 minuti iz kaznenog udarca,nakon čega su domaći trgnuvši se iz sna četiri puta poentirali za konačnicu.Metalac je na svom Drvenjaku bez napora gotovo u leru svladao Sokola ali onog iz Ludine,ali su gosti u 89 minuti ostali bez svog igrača Hrvoja Stošića i službenog predstavnika kluba Daria Hegela koji su isključeni.Vodeći na ljestvici Lekenik s lakoćom je prošao Galdovo,s tri zgoditka Cerjaka,Alapića i mlađahnog Rikića odnijeli bodove.Slavonac je kod kuće fasovao četvorku od novajlije Sokola iz Rajića,a sada je i posve razvidno da se domaćin nalazi u velikoj krizi,pa stručni stožer i uprava kluba moraju pod hitno nešto učiniti što i kako dalje.U Majuru Solomunovi momci nisu odigrali baš najbolje i izgubili od vrlo dobre momčadi Banovca.Rezultati 12 kola: Moslavac-Topusko 4:1,Zrinski-Voloder 1:1,Metalac-Sokol L 2:0,Sloga Maris-TŠK 0:0,Frankopan-Lekenik 0:3,Slavonac-Sokol R 0:4,Radnik-Banovac 1:2 i Mladost GG-BSK 1:2.Poredak na ljestvici nakon 12 kola: Lekenik 34,BSK 27,Banovac 25,Metalac 21,Mladost GG i Topusko po 19,Sloga Maris 18,Voloder 17,radnik 16,Sokol R 15,TŠK 14,Moslavac 12,Frankopan 11,Sokol L 10,Slavonac 6 i Zrinski 5 bodova.U 13 kolu koje se igra 7 i 8 studenog s početkom u 13.30 sati sastaju se: (subota)Banovac-Mladost Gg,Lekenik-Slavonac,TŠK-Frankopan,Sokol L-Sloga Maris i Topusko-Zrinski,a u nedjelju BSK-Moslavac,Sokol R-Radnik i Voloder-Metalac.
2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 11 KOLO
U Rujevcu posljednji Strug odigrao je neodlučeno i osvojio četvrti bod ove jeseni.Istim rezultatom završene su još dvije utakmice,Pešćenica Metalac i Croatia Mladost R.U Jasenovcu čudna utakmica u kojoj gosti iz Kutine tijekom cijele utakmice nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata pa je onda i normalno da su izgubili od danas potentnog Jasenovca,koji ovom pobjedom više nije pretposljednji.U Hrastovici domaći su još jednom rutinskom pobjedom slavili protiv Dinama,a isto se dogodilo i u Šartovcu gdje gosti iz Kraljeve nisu imali šanse sačuvati živu glavu.Derby kola koji se trebao igrati u Sisku između Zelenog Brijega i Podova je odgođen zbog dvostrukog programa na stadionu Segeste,pa će Povjerenik za natjecanje Josip Borić odrediti novi termin za odigravanje utakmice,najvjerojatnije po završetku prvenstva.Rezultati 11 kola : PPG Rujevac-Strug 1:1,Pešćenica-Metalac 1:1,Croatia-Mladost R 1:1,Sloga-dinamo 4:2,Šartovac-Stari Grad 3:0 i Jasenovac-Lokomotiva 2:0.Poredak nakon nekompletnog 11 kola: Šartovac 33,Podovi 25,Zeleni Brijeg 24,Pešćenica 18,Stari Grad 17,Sloga 15,Metalac i Lokomotiva po 14,Rujevac i Dinamo po 12,
Croatia 11,Jasenovac 7,Mladost 5 i Strug 4 boda.U 12 kolu 8 listopada u 13.30 sati igraju: Rujevac-Jasenovac(7.11.15),Strug-Stari Grad,Podovi-Šartovac,Mladost-Zeleni Brijeg,Dinamo-Croatia,Metalac-Sloga i Lokomotiva-Pešćenica.
3. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA KUTINA 10 KOLO
Deseto kolo iznjedrilo je opet dva rukometna rezultata,Strijelac je trinaest puta pogodio mrežu slabog Selišta,a Vatrogasac dvanaest mrežu Matije Gubca.Sloga je na gostovanju u Brinjanima zabila šesticu,a isto su učinili napadači Dinama iz Kutine protiv svog imenjaka iz Jamarica.Naftaplin je kod kuće izgubio od Jelengrada pa je evidentno da Rog i Dražen moraju nešto pod hitno učiniti radi boljitka kluba.Moslavina DG i Ekonomik odigrali su neodlučeno,dok je Garić odmarao u ovom kolu.Rezultati 10 kola: Brinjani-Sloga 3:6,Vatrogasac-M.Gubec 12:0,Strijelac-Selište 13:1,Naftaplin-Jelengrad 0:2,Dinamo Kt-dinamo J 6:2 i Moslavina DG-Ekonomik 2:2.Poredak na ljestvici nakon desetoga kola: Vatrogasac 27,Jelengrad 22,Dinamo Kt 21,Strijelac 18,Moslavina DG 16,M.Gubec 15,Sloga,Dinamo J i Ekonomik po 13,Selište 7,Brinjani 4,Naftaplin3 i Garić 1 bod.U 11 kolu 8 studenga u 13.30 sati igarju: M.Gubec-Strijelac(7.11.15),Dinamo J-Moslavina DG,Jelengrad-Dinamo Kt,Selište-Naftaplin,Sloga-Vatrogasac i Garić-Brinjani,a Ekonomik je slobodan. (I.Pasanec)