lopta m1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 11 KOLO
U Glini potres od devet stupnjeva po Merkaliyu, a tresla se mreža nogometaša iz Lipovljana koji iz kola u kolo igraju sve slabije,a rezultat takove igre je pretposljednje mjesto na ljestvici.

Sokolovi su na svojoj Tratinčici omogućili svom suparniku fenjerašu iz Odre da osjete slast prve pobjede ove jeseni.Grofovi su na svom Parku u Topolovcu sa susjedom Metalcem iz Siska podijelili plijen.U Derby susretu kola u Lekeniku domaćin je sa solidnim gostima iz Jazavice-Roždanika muku mučio kako bi ostvario minimalnu pobjedu golom razlike,pa ni kazneni udarac nisu uspjeli realizirati.Frankopan je gostujući kod Sokola ali onog iz Rajića fasovao pet komada,a u poluvremenu je bilo egal 2:2.BSK je kod kuće namirio Radnika s pet komada od koji je tri postigao rasni strijelac a tko bi drugi nego Ivan Malbašić.Utakmicu je vrlo dobro sudio Tomislav Mioković iz Siska.Na parku Franje Šturlana u G.Gračenici igrao se gradski Derby u kojem je domaćin bio bolji i zasluženo pobijedio Moslavca koji nikako ove jeseni da proigra.Naime već u 22 minuti mladi devetnaesto godišnji Marko Pavrlišak dovodi domaće u vodstvo,a točku na i zasluženu pobjedu stavlja Ante Lovrić tri minute prije kraja susreta,mora se kazati i to da su i gosti imale svoje prilike ali ih nisu znali realizirati.Utakmicu je dobro sudio Petar Ljevar iz Gornjih Brinjana.Voloderski su Kanarinci na svom Šumerku(igralištu) slavili protiv vrlo dobrih momaka iz Topuskog.Već u 19 minuti domaćin vodi zgoditkom svog kapetana i ponajboljeg domaćeg igrača Darija Dajčara i to iz pravilno dosuđenog kaznenog udarca,a na 2:0 povisio je Matko Bistrički pojačanje iz Oseekova,na 2:1 je u 78 minuti smanjio Ivica Krpotić.Utakmicu je više nego dobro sudio Dario Vujić iz Siska.Rezultati 11 kola: Mladost GG-Moslavac 2:0,BSK-Radnik 5:1,Banovac-Slavonac 9:0,Sokol-Frankopan 5:3,Lekenik-Sloga Maris 2:1,TŠK-Metalac 1:1,Sokol L-Zrinski 1:2 i Voloder-Topusko 2:1.Poredak nakon 11 kola: Lekenik 31,BSK 24,Banovac 22,Topusko i Mladost GG po 19,Metalac 18,Sloga Maris 17,Voloder i Radnik po 16,TŠK 13,Sokol R 12,Frankopan 11,Sokol L 10,Moslavac 9,Slavonac 6 i Zrinski 4 boda.U slijedećem 12 kolu 31 listopada u 14.00 sati igraju: Moslavac-Topusko,Zrinski-Voloder,Metalac-Sokol L,Sloga Maris-TŠK,Frankopan-Lekenik,Slavonac-Sokol R,Radnik-Banovac i Mladost GG-BSK.
2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 10 KOLO
Deseto kolo donijelo je nekoliko neočekivanih rezultata,naime nitko nije očekivao poraz Zelenog Brijega u Kraljevoj,ali to se dogodilo,pa dečki iz Siska drugim porazom gube korak za Šartovcom koji je u Broćicama domaćinu utrpao deset komada.U Repušnici je domaćin ostvario prvu pobjedu ove jeseni protiv Sloge i fenjer prepustio dečkima iz Broćica.Lokomotiva je kod kuće slavila protiv dobrog Rujevca za bijeg u gornji dom prvenstvene ljestvice.U Osekovu domaćin je odigrao slabo i bodove prepustio gostima iz Pešćenice,a Podovi su samo s dva razlike riješili Croatiu što je nakon poraza Zelenog bilo dovoljno za drugo mjesto na ljestvici.U Međuriću domaćin je pet puta poentirao u sudaru s Jasenovcem za nove bodove i bijeg u gornji dom prvenstvene ljestvice.Rezultati 10 kola: Strug-Šartovac 1:10,Stari Grad-Zeleni Brijeg 1:0,Podovi-Croatia 2:0,Mladost-Sloga 2:0,Dinamo-Pešćenica 1:4,Metalac-Jasenovac 5:0 i Lokomotiva-PPG Rujevac 4:3.
Poredak na ljestvici nakon desetog kola: Šartovac 30,Podovi 25,Zeleni Brijeg 24,Pešćenica i Stari Grad po 17,Lokomotiva 14,Metalac 13,Dinamo i Sloga 12,PPG Rujevac 11,Croatia 10,Mladost i Jasenovac po 4 i Strug 1 bod.U 11 kolu 30 i 31 listopada 2015 godine u 14.00 sati igraju(petak)Rujevac-Strug i Zeleni Brijeg-Podovi,a u subotu Jasenovac-Lokomotiva,Pešćenica-Metalac,Sloga-Dinamo,Croatia-Mladost R i Šartovac-Stari Grad.
3. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA KUTINA 9 KOLO
Glavni kandidat za osvajanje naslova jesenskog prvaka Vatrogasac je u Selištu deset puta poentirao za pobjedu,a po deset zgoditaka još su postigli,Matija Gubec protiv Brinjana i Sloga u Potoku protiv posljednjeg Garića.Jelengrad je kod kuće dobio Strijelca,a Dinamo je u Jamaricama minimalno slavio protiv Naftaplina.U D.Vlahiničkoj je domaćin kod kuće poražen od sve boljeg Dinama iz Kutine koji se preporodio dolaskom novoga trenera Vladimira Balgača.Gosti su već do 39 minute zgoditcima Petravića i Jurćeca poveli dva razlike,a tim se rezultatom otišlo na odmor.U drugoj dionici utakmice domaćin se trgnuo iz sna i za samo deset munuta poravnava rezultat na 2:2,a potom u 65 minuti u igru kod gostiju ulazi broj 14 Davor Meseljević koji s dva zgoditka dovodi goste u vodstvo i konačnu pobjedu.Rezultati 9 kola: Ekonomik-Dinamo Kt 2:4,Dinamo J-Naftaplin 1:0,Jelengrad-Strijelac 4:1,Selište-Vatrogasac 0:10,M.Gubec-Brinjani 10:0 i Sloga-Garić 10:1 a Moslavina DG je bila slobodna.Poredak na ljestvici nakon 9 kola: Vatrogasac 24,Jelengrad 19,Dinamo Kt 18,M.Gubec,Moslavina i Strijelac po 15,Dinamo J 13,Ekonomik 12,Sloga 10,Selište 7,Brinjani 4 ,Naftaplin3 i Garić 1 bod.U 10 kolu,31 listopada 2015 godine s početkom u 14.00 sati igraju: Brinjani-Sloga,Vatrogasac-Matija Gubec,Strijelac-Selište,Naftaplin-Jelengrad,Dinamo Kt-Dinamo J i Moslavina DG-Ekonomik,a Garić je u ovom kolu slobodan. (I.Pasanec)