lopta m1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 10. KOLO
Deseto kolo nije donijelo većih iznenađenja, osim što je BSK u Lipovljanima uzeo samo bod pretposljednjem Slavoncu koji je nastupio oslabljen ne igranjem braće Gelo koji su isključeni u prošlom kolu.

Već u četvrtoj minuti poveli su gosti zgoditkom Maria Malbašića,a izjednačio je u 27 minuti Gordan Santo najavivši bolje dane Slavonca.Po završetku utakmice došlo je do verbalnog napada od strane gostujučeg igrača Danijela Kirete na suca Antonia Jušića,nakon što mu je ovaj pokazao put u svlačionicu.Lekenik je lakše iznad očekivanja slavio na Drvenjaku protiv Metalca,a sve je bilo gotovo za četrdesetak minuta i vodstva gostiju od 0:2,utakmicu je vrlo dobro sudio Tomislav Mioković iz Siska.Radnik je kod kuće minimalno dobio zahuktale dečke iz Gračenice koji već tri kola nisu znali za poraz.U susjedskom sudaru Sloga Maris je uzela sve dečkima iz Rajića,a posao su odradili zgoditcima Šimunovića D.2,Hadžića i Jurića.Grofovi su u Odri uzeli sve poletarcima trenera Roberta Perkovića,zgoditcima Križea i Varačića,a poraz je ublažio Alen Ivanić.U Topuskom je domaćin zgoditcima Ljubiše Sovića u 23 i 89 minuti otpratio kući bez bodova Sokol iz V.Ludine.
U Galdovu visoka pobjeda gostiju iz Gline od pet razlike,kojoj je svoj obol dao ponajbolji gostujući igrač Mario Mileković s tri zgoditka,a ima samo devetnaest godina,sa dva zgoditka pobjedi su doprinjeli Belčić i Šešerin.Moslavac je u gradskom Derby susretu visoko porazio voloderske kanarince s četiri razlike,zgoditke su postigli Cvišić u 14 i 90,Sabljak u 52 i zamislite bivši igrač Volodera Matej Bartolić u 57 minuti.Utakmicu je dobro sudio Alen Kos iz Kutine.U zaostaloj utakmice 9 kola Lekenik je dobio Zrinski s jedanaest zgoditaka razlike.Rezultati 10 kola : Moslavac-Voloder 4:0,Topusko-Sokol L 2:0,Zrinski-TŠK 1:2,Metalac-Lekenik 0:2,Sloga Maris-Sokol R 4:2,Frankopan-Banovac 0:5,Slavonac-BSK 1:1 i Radnik-Mladost 1:0,u zaostaloj utakmici 9 kola:Lekenik-Zrinski 11:0.Poredak nakon 10 kola: Lekenik 28,BSK 21 ut.manje,Banovac i Topusko po 19,Sloga Maris i Metalac po 17,Mladost GG i Radnik po 16,Voloder 13,TŠK 12,Frankopan 11,Sokol L 10,Moslavac i Sokol R po 9,Slavonac 6 i Zrinski 1 bod.U 11 kolu 24 i 25 listopada 2015 godine s početkom u 14.00 sati igraju(subota u 15) Banovac-Slavconac,Lekenik-Sloga Maris,TŠK-Metalac i Sokol L-Zrinski,a u( nedjelju) Mladost GG-Moslavac,BSK-Radnik,Skol R-Frankopan i Voloder-Topusko.

2. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 9 KOLO
U Međuriću na zamjeni domaćinstva Metalac i PPG Rujevac odigrali bez golova,zadovoljivši se s po jednim bodom.Lokomotiva je u Kutini zaigrala dobro protiv slabe momčadi iz Bročica i s pet razlike osvojila nove bodove.Dinamo ali onaj iz Osekova likovao je u Jasenovcu uzevši mjeru domaćinu.Pešćenica je muku mučila kod kuće protiv Mladost R i minimalno dobila,za razliku od Sloge koja je također istim rezultatom osvojila bodove, ali protiv treće plasirane momčadi Podova iz Dvora koja je do sada bila neporažena.U Staroj Subocki domaćin je bez većih napora slavio protiv
Starog Grada.U Sisku Derby susret iliti najvažnija utakmica Jeseni koja je odlučivala možda i o jesenskom prvaku II-ŽNL,a suparnici su bili Zeleni Brijeg i Šartovac.Već u 18 minuti gosti preko danas ponajboljeg igrača na terenu Ivana Slekovca vode 0:1,a na 0:2 povisuje euro golom s oko 25 metara Tomislav Jerković tim se rezultatom otišlo na odmor.U drugoj dionici gostiju nigdje nema jer, sve konce igre u svojim nogama drže domaćini,ali im je izostala realizacija,pa nakon niza prigoda koje nisu iskoristili,kako to obično biva u nogometu iz jedne brze kontre i solo prodora preko Ivana Slekovca u 89 minuti za konačnicu povećavaju vodstvo na 0:3.Moram kazati i to da je utakmicu vrlo dobro sudio Saša Svjantko iz Novske s pomoćnicima Hrvojem Vulić i Petrom Kavelj također iz Novske.Po završetku veliko slavlje pobjednika iz Šartovca sa svojim sportskim prijateljima iz Zelenog Brijega koji su ovaj puta ostali bez bodova,ali su ostali i veliki u porazu.Rezultati 9 kola: Lokomotiva-Strug 5:0,Metalac-Rujevac 0:0 zam.domaćinstva,Jasenovac-Dinamo 1:3,Pešćenica-Mladost R 3:2,Sloga-Podovi 3:2,Croatia-Stari Grad 3:1 i Zeleni Brijeg-Šartovac 0:3.Poredak na ljestvici nakon devetoga kola: Šartovac 27,Zeleni Brijeg 24,Podovi 22,Stari Grad i Pešćenica po 14,Dinamo i Sloga po 12,PPG Rujevac i Lokomotiva po 11,Croatia 10,Jasenovac i Strug po 4 i Mladost R 1 bod.U desetom kolu 25 listopada 2015 godine u 14.00 sati igraju : Strug-Šartovac,Stari Grad-Zeleni Brijeg,Podovi-Croatia,Mladost-Sloga,Dinamo-Pešćenica,Metalac-Jasenovac i Lokomotiva-PPG Rujevac.

3. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA KUTINA 8 KOLO
Matija Gubec je Gariću na njegovom Oklunku(igralištu) uvalio trinaest komada,a Derby susret u Husainu završio je visokom pobjedom Zole i društva protiv Medinih zvijezdica iz Jelenske.Selište se gle čuda razigralo i u gostima svladali svoje susjede brinjance bravo za predsjednika Bjelka i njegovo društvo.Strijelac je svojim susjedima iz Jamarica uzeo sve doduše minimalno ali zasluženo.Dečki iz Malog Kuvajta nikako da se izvuku iz negativne serije pa su i ovaj puta izgubili kod kuće od proizvođača radijatora.Dinamo onaj kutinski bodovno se novom pobjedom poravnao s Moslavinom ali onom iz D.Gračenice,a Sloga iz Potoka se u ovom kolu odmarala.Rezultati osmoga kola: Garić-M.Gubec 0:13,Brinjani-Selište 1:4,Vatrogasac-Jelengrad 5:1,Strijelac-Dinamo J 2:1,Naftaplin-Ekonomik 3:4 i Dinamo Kt-Moslavina DG 3:1.Poredak nakon osmog kola: Vatrogasac 21,Jelengrad 16,Moslavina DG,Strijelac i Dinamo KT po 15,M.Gubec i Ekonomik po 12,Sloga i Selište po 7,Brinjani 4,Naftaplin 3 i Garić 1 bod.U 9 kolu 25.10.2015 godine u 14.00 sati igraju: Ekonomik-Dinamo Kt,Dinamo J-Naftaplin,Jelengrad-Strijelac,Selište-Vatrogasac i Sloga-Garić,a u subotu 24.10.2015 u 15.00 sati igraju Matija Gubec-Brinjani.Moslavina DG je slobodna. (I.Pasanec)