lopta m1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 8 KOLO
Strijelci su u ovom kolu pokazali dobru efikasnost,unatoč dosta teškim uvjetima za igru postignuta su 34 zgoditka što je 4,25 po utakmici,a golovi su magnet za ljubitelje nogometne igre.

Derby kola odigran je u Starom Grabovcu,gdje se igrao dopadljiv nogomet gosti iz Budaševa su već u prvoj dionici utakmice poveli s dva razlike,da bi potom domaćin zgoditcima Hadžića i Šimunovića poravnao rezultat,potom gosti ponovno vode,a domaćin izjednačuje,u 80 minuti vrlodobri sudac Cestarć isključuje domaćeg igrača Ivana Horvata,a gosti postižu pobjedonosni zgoditak i odnose bodove u Budaševo.U Voloderu su kanarinci muku mučili protiv TŠK-a da dođu do pozitivnog rezultata i to se dogodilo kada je sudac Darko Tomić iz Borovca opravdano pokazao na bijelu točku,a ponajbolji domaći igrač Dario Dajčar koji danas nije blistao zabija za vodstvo.U 77 minuti solidni sudac Tomić isključuje iz igre gostujućeg igrača Valentina Horvata potpuno opravdano a potom preporođeni gosti iz Topolovca stalnim atacima na vrata domaćih u 83 postižu izjednačenje za konačnicu.Valja spomenuti da su domaći u posljednjim sekundama propustili izglednu(mrtvu) prigodu za postizanje zgoditka,pa je sve u svemu podjela bodova i najrealnija.Gračani su u Galdovu napravili čudo,jer je već u 32 minuti utakmice bilo 0:3 i to s dva zgoditka novajlije Josipa Sruka i jednim zgoditkom koga drugog nego Ante Lovrića,a sve se to dogodilo za ciglih šest minuta u 26,31 i 32 minuti utakmice.Moslavac je kod kuće protiv Sokolova iz V.Ludine poveo pa zatim popio četiri komada nevjerojatno ali istinito,pa stručni stožer i uprava kluba treba pod hitno nešto učiniti kako izaći iz negativne serije.Lekenik i dalje niže pobjede,ovaj put su u Topuskom dobrim domaćinima zabili četiri komada i uzeli sve i ne znam tko ih može zaustaviti.Danas je bio dan Sokolova,a to su dokazali dečki iz Rajića koji su u Odri zabili četiri,a primili samo jedan zgoditak i svoj bodovno konto povećali sa šest na devet bodova solidno za novajliju u ligi.Metalac je na svom Drvenjaku pokorio i dečke iz Gline,pa sa Slogom Maris dijeli treću poziciju na ljestvici.Radnik je na dosta teškom terenu u Lipovljanima uzeo mjeru,jer domaćim Slavoncima nikako da krene ove jeseni.Rezultati osmoga kola: Moslavac-Sokol L 1:4,Voloder-TŠK 1:1,Topusko-Lekenik 0:4,Zrinski-Sokol 1:4,Metalac-Banovac 2:0,Sloga Maris-BSK 3:4,Frankopan-Mladost GG 0:3 i Slavonac-Radnik 2:4.Poredak nakon osmoga kola: Lekenik 22,BSK 20,Sloga Maris i Metalac 14,Banovac,Voloder,Topusko i Mladost GG po 13,Frankopan 11,Radnik 10,TŠK i Sokol R po 9,Sokol L 7,Moslavac 6,Slavonac 5 i Zrinski 1 bod.U 9.kolu 11. listopada 2015 godine u 16.00 sati igraju : Radnik-Moslavac,Mladost GG-Slavonac,BSK-Frankopan,Banovac-Sloga Maris,Sokol-Metalac,Lekenik-Zrinski,TŠK-Topusko i Sokol L-Voloder. (I.Pasanec)