lopta mU prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu II-ŽNL nogometaši Jelengrada pred oko stotinjak gledatelja pobijedili su Una-Mladost iz Hrvatske Dubice 3:0.

Prema postignutom rezultatu izgleda da je sve bilo lako, ali u prvih četrdeset minuta susreta nije se stekao takav dojam. Gosti napadaju, a domaćin se brani, a onda je sve došlo na svoje u 42. minuti Jelengrad je poveo golom Marka Pleše. U drugom dijelu utakmice nakon sam četrnaest minuta domaći povećavaju vodstvo na 2:0 golom danas ponajboljeg igrača Martina Pleše. Igra gostiju se raspala i na terenu je samo jedna momčad, ona domaća. U 72. minuti Marko Pleše postiže svoj drugi zgoditak za konačnicu i dobre izglede u narednoj utakmici u srijedu 1. srpnja u Sisku protiv momčadi Zeleni Brijeg. Utakmicu su vrlo dobro sudili suci iz Siska Vlatko Mlinarić, Vedran Đurak i Ivo Perković, delegat utakmice bio je Mirko Letić iz Kutine. Sljedeća utakmica igra se u srijedu 1. srpnja na stadionu Segeste (umjetna trava) u Sisku s početkom u 18,00 sati, a sastaju se Jelengrad-Zeleni Brijeg, završetak kvalifikacija je u nedjelju 7. srpnja u Hrvatskoj Dubici gdje se sastaju Una-Mladost - Zeleni Brijeg. Pobjednik u razigravanju između ova tri kluba je novi član II-ŽNL.