kbk-slo-mU subotu je u Zagorju Ob Savi održano otvoreno prvenstvo Slovenije u kickboxingu na kojem je nastupilo 580 natjecatelja iz 10 zemalja, među kojima i članovi KBK „MOSLAVAC" iz Popovače osvojivši ukupno šest medalja od čega dvije zlatne.

U kategoriji djece nastupio je DORIJAN SERTIĆ koji je u prvoj borbi pobjedio Bokal Maja sa 10:6, pa Gergely Balazsa iz Mađarske 10:8, te u polufinalu Tilena Repinu iz Slovenije rezultatom 8:1 da bi u finalu odličnom borbom pobijedio Mađara Gergely Wallandta sa 6:1. Dorijan je pobjedom U Sloveniji nastavio odličan niz dobrih rezultata i skrenu pozornost na sebe te se od njega sasvim sigurno očekuju odlični nastupi u sljedećoj sezoni. U kategoriji starijih kadeta zlatnu medalju osvojio je MATEO ĐUDARIĆ u kategoriji do 63 kg pobjedivši Vetora iz Bugarske sa 10:4, pa u polufinalu Austrijanca Gstettnera 6:3 da bi u finalu odličnom taktikom pobijedio Kulksara iz Mađarske sa 4:2. U kategoriji djevojčica IVANA MIŠKOVIĆ osvojila je brončanu medalju. U juniorskoj konkurenciji MARKO FILIPOVIĆ pobjeđuje Sikoru Christiana iz Njemačke sa 6:0, da bi u polufinalu izgubio od jednog od najboljih boraca na svijetu, Krisztiana Jaroszkievicza iz Mađarske rezultatom 7:3. Odličan nastup imao je i HRVOJE STAKOR koji je u kategoriji do 63 kg pobjedom nad Mihom Drnovšekom iz Slovenije ušao u finale gdje ga je čekao Rok Gregurić, također Slovenac i sportaš sa kojem Hrvoje ima negativan omjer u međusobnim susretima a i ovaj put Gregurić odnosi pobjedu 8:5. MIHAEL CVETKO nastupio je u disciplini kick light pobijedivši u prvoj borbi Pranjić Matića sa 3:0, da bi u polufinalu potpuno nadvisio Trako Ajdina iz Slovenije pobijedivši sa3:0. U finalnoj borbi Cvetko nije uspio nametnuti svoj stil borbe i zasluženo gubi od Žige Pečnika iz Slovenije sa 3:0. Sa ukupno osvojena dva zlata, dva srebra i dvije bronze izuzetno sam zadovoljan nastupom mojih športaša i nadam se da ćemo i u subotu 16.11. u Kutini na jakom međunarodnom turniru ponoviti jednaki uspjeh, ističe trener Dražen Šalković.kbk-slo2