sportska-natjecanja-dan-grada-2013-mU sklopu obilježavanja Dana Grada tradicionalno je održano niz sportskih susreta.

U finalu VIII. Gradskog kupa u nogometu NK 'Moslavac' Popovača nadmoćno je pobijedio ekipu NK Voloder.sportska-natjecanja-dan-grada-2013-1
Na V. Memorijalnom malonogometnom turniru braniteljskih udruga, najuspješnija bila je ekipa Udruge branitelja Hrvatske Ogranak Voloder. Drugo mjesto izborila je HVIDR-a, a treće Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Uoči turnira predstavnici braniteljskih udruga, Zajednice športskih udruga i Ureda gradonačelnika te Gradskog vijeća su na mjesnom groblju u Popovači zapalili svijeće u spomen poginulim braniteljima. Održana je i tradicionalna revijalna utakmica ekipe braniteljskih udruga i ekipe Gradskog vijeća Grada Popovače koja je, nakon neriješenog rezultata i izvođenja penala, nadjačala branitelje rezultatom 4:3.sportska-natjecanja-dan-grada-2013-2

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-3

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-4
Pobjednik IV. Memorijalnog turnira u gađanju glinenih golubova 'Ivan Šerbetski Šerbo" je ekipa domaćina susreta, Lovačkog društva 'Šljuka' Popovača na čijoj je streljani u Moslavačkoj Slatini održano natjecanje. Drugo mjesto pripalo je 'Kuni' iz Osekova, a treće ekipi 'Košuta' iz Velike Ludine. Sudjelovali su još streljači lovačkih društava iz Volodera, Ciglenice, kutinskog 'Fazana' te druga ekipa LD 'Šljuka'. Titulu najboljeg strijelca turnira izborio je Marko Prevendar iz 'Šljuke'.sportska-natjecanja-dan-grada-2013-5

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-6
U okviru obilježavanja Dana Grada na Bolničkom je jezeru u organizaciji Športsko- ribolovnog društva 'Som' održan i VIII. Općinski kup u lovu ribe na plovak za kadete i seniore.

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-7

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-8

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-10

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-11

sportska-natjecanja-dan-grada-2013-9

Na natjecanju je sudjelovalo 26 natjecatelja koji su ugodno druženje na jezeru nastavili i nakon takmičenja. Nauspješniji među seniorima bio je Stojan Medaković, među kadetima Bruno Beronić dok je prvo mjesto u kategoriji seniorki osvojila Nives Ilčić.