kbk-austrija-mU subotu je u Tešnju održano kickboxing natjecanje pod nazivom „OPEN BALKAN CUP-2013" na kojem su vrlo uspješno nastupili i športaši iz Popovače.

U konkurenciji 500 natjecatelja iz 12 zemalja Popovčani su osvojili pet zlatnih, tri srebrne i jednu brončanu medalju i po broju osvojenih medalja bili su najuspješniji klub iz Hrvatske. U konkurenciji djece u kategoriji do 28 kg nastupio je Lukas Šalković koji gubi polufinalnu borbu od predstavnika Bugarske te tako osvaja brončanu medalju. U konkurenciji starijih kadeta Mateo Đudarić osvaja zlatnu medalju u light kontaktu pobjedivši u finalu Mustafu Mujkića iz Bosne i Hercegovine. U konkurenciji juniora ponovno najbolji bio je Marko Filipović osvojivši dva zlata, dok je Hrvoje Stakor u kategoriji do 63 kg u polufinalu light kontakta pobjedio Martina Ivanova iz Makedonije i tom se prilikom ozlijedio te predao finalnu borbu osvojivši srebrnu medalju. U point fightingu Stakor u polufinalu pobjeđuje Fikreta Artukovića iz Tešnja da bi u finalu izgubio od Šeherzada Zulića iz Orašca osvojivši svoju drugu srebrnu medalju na ovom turniru. Kod seniora dominirao je iskusni Miroslav Grgić pobijedivši u dvije kategorije point fightiga. U kategoriji do 74 kg pobijedio je Damiana Gebala iz Poljske da bi u finalu kategorije do 79 kg potpuno nadvisio drugog poljaka Premyslawa Sulakowskog te tom pobjedom bio i proglašen za najboljeg seniora u point fightingu dobivši veliki pehar. Senior Igor Vrhovec je u disciplini kick lightu kategoriji +94 kg izgubio u finalu od predstavnika Makedonije i osvojio srebrnu medalju. Ovim turnirom natjecatelji iz Popovače završili su prvi dio natjecateljske sezone i nakon pauze slijede pripreme za Europsko prvenstvo krajem rujna u Poljskoj na kojem ćemo nastupit sa troje članova u Hrvatskoj kickboxing reprezentaciji.